Kurban bayramının yaklaşmasıyla birlikte günlük kiralık ev arayışında ciddi bir artış gözleniyor. Bayramda otel veya pansiyonlar yerine yazlık ev tercih etmek isteyenler için 4 harika bölge önerisini bir araya getirdik.

Günlük kiralık ev tutmanın pek çok avantajı bulunuyor. Rahat bir konaklama imkanı sunmasının yanında, kalabalıktan uzak bir tatilin de kapısı aralanıyor. Türkiye’nin cennet köşelerinde günlük kiralık yazlık veya günlük kiralık villa arıyorsanız, sizin için hazırladığımız bu önerilere mutlaka kulak verin.

Günlük Kiralık Ev Tutarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Günlük kiralık ev tutuyorsanız cebinizi düşündüğünüz çok açık. Konforlu, güvenilir ve huzurlu bir ortamda tatil yapmak için bazı detaylara özellikle dikkat etmek gerektiğinin de umarım farkındasınızdır.

Öncelikle günlük kiralık fiyatları dikkat etmeniz gerekenlerin başında geliyor. Eğer tutacağınız günlük kiralık yazlıkgünlük kiralık villa veya günlük kiralık daire masrafı otelden daha dezavantajlı oluyorsa tekrar düşünün.

İkinci olarak güvenlik detayını da atlamayalım. Senet ve sözleşmelerin yanlış, olması gerekenin dışında ve kiracıyı mağdur edecek şekilde hazırlandığı sıkça görülüyor. Buna dikkat etmeniz önemli bir artı olacaktır.

Diğer yandan, kiralama yapacağınız kurum fiş kesemeyecek ve sözleşmeye uygun şekilde ödemeyi banka üzerinden yapmanızı istemeyecek bir yapıya sahipse anlaşmamanız gerekir. Ödemelerin banka üzerinden yapılması, direkt olarak resmi bir kaydın bulunmasını sağlar.

Şimdi gelelim 4 harika önerimize…

Günlük Kiralık Yazlık ve Villa Önerileri

Endeksa tarafından hazırlanan verilere baktığımızda, uygun fiyatlı yazlık ev fiyatlarının Alanya, Ayvalık, Kuşadası ve Foça’da yoğunlaştığını görüyoruz. Bu bölgelerde günlük kiralık yazlık ilanlarına göz atmanızı öneriyoruz.

Alanya

Tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği gözde turizm merkezlerimizden Alanya, günlük kiralık villa ve günlük kiralık yazlık deyince aklımıza gelen ilk yerlerden biri. Alanya günlük kiralık ilanlarına baktığımızda fiyatların çokta yüksek olmadığını görüyoruz.